Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija

Laipni lūdzam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas mājas lapā!

Mūsu mājas lapā Jūs varēsiet gūt aktuālu informāciju par - komisijas sēdēm, sēžu materiāliem, sagatavotajiem lēmuma projektiem,  deputātu rotāciju, deputātu ētikas jautājumiem, Saeimā saņemtajiem iesniegumiem un citiem svarīgākajiem jaunumiem.

A A

 Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, un no iepriekšējā Saeimas sasaukuma darbu komisijā turpinu es un Janīna Kursīte-Pakule, kas ir mana vietniece.  

 

10.Saeimas iesākumā mēs apstiprinājām Saeimas vēlēšanu rezultātus un pilnvaras 100 deputātiem, kā arī mandātus tiem, kuri uz laiku aizvieto deputātus, kas pilda ministru pienākumus.

 

 

Rudens sesijā komisija sanāca uz deviņām sēdēm, un kā ārsts varu teikt, ka mēs turpinām nodarboties ar profilaksi, jo tas ir efektīvāk nekā ārstēt. Komisijā izrunājām 9.Saeimas deputātu pārkāpumus, un esam ieinteresēti, lai katrs deputāts pārējiem savas frakcijas deputātiem atgādinātu par to, ko nevajadzētu darīt, lai nekļūtu par mūsu komisijas varoņiem.

 

Šobrīd esam saskārušies ar situāciju, kad pēc Valsts valodas centra iniciatīvas par valsts valodas nezināšanu administratīvi tiek sodīti divi Saeimā ievēlēti deputāti. Šo jautājumu kopā ar Juridiskā biroja vadītāju Kusiņa kungu komisijā apspriedām un paudām viedokli, ka Saeimas deputātam ir jāizkopj valsts valodas prasme un valsts valoda jāzina tādā līmenī, lai varētu pildīt deputāta pienākumus – iesniegt priekšlikumus likumprojektiem, piedalīties komisiju sēdēs un savus priekšlikumus aizstāvēt Saeimas sēdē. Patlaban Saeimas vēlēšanu likumā noteiktais, ka, kandidējot vēlēšanās, personai ir jāsniedz valsts valodas zināšanu pašnovērtējums, rada pretrunas ar realitāti. Lai to risinātu, mūsuprāt, par to vēl ir jādebatē frakcijās un jāizlemj, vai nepieciešams grozīt likumu.

 

Tuvākajā laikā kopā ar Saimniecisko komisiju pievērsīsimies kompensācijām deputātiem par dzīvojamās telpas īres un transporta izdevumiem, jo nākamgad mainīsies kompensāciju piešķiršanas kartība.

 

 

 Vitālijs Orlovs,

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs