Par informācijas sniegšanu

 

 

 

Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā (turpmāk – Informācijas centrs) ir saņemts un izskatīts Latvijas Republikas Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas 2021.gada 6.aprīļa pieprasījums sniegt ziņas par Saeimas deputātu sodāmību.

 

Darām zināmu, ka saskaņā ar Informācijas centra pārziņā esošās valsts informācijas sistēmas “Sodu reģistrs” (turpmāk – Sodu reģistrs) rīcībā esošajām ziņām laika periodā no 2021.gada 7.janvāra līdz 2021.gada 5.aprīlim administratīvi sodīti ir šādi Saeimas deputāti:

 

 

 

1.    Aigars Bikše

 

1.1.  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2020.gada 28.decembrī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 25.panta (Par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu) un Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumu Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid - 19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 6.1.apakšpunkta (Distancēšanās nodrošināšanai veic vismaz šādus piesardzības pasākumus: vietās, kur tas ir iespējams, ievēro divu metru fizisku distanci). Izteikts brīdinājums. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 14.janvārī;

 

1.2. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirkņa Kārtības policijas nodaļā 2020.gada 28.decembrī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 25.panta (Par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu), Covid - 19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 4.panta pirmās daļas 1.punkta (Covid - 19 infekcijas izplatīšanās vai izplatīšanās draudu gadījumā Ministru kabinets epidemioloģiskās drošības nolūkos var noteikt: pulcēšanās prasības, tai skaitā ierobežojumus, iekštelpās un ārtelpās organizētos publiskos pasākumos (saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikto definīciju), sapulcēs, gājienos un piketos (saskaņā ar likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" noteiktajām definīcijām), organizētās reliģiskās darbībās, kas veicamas pulcējoties, un privātos pasākumos) un 5.panta (Šā likuma 4. panta 1. punktā paredzēto publisko pasākumu, sapulču, gājienu un piketu organizatori pasākuma rīkošanas pieteikumā norāda, kādā veidā pasākumā tiks nodrošināta epidemioloģiskā drošība un piesardzība. Šā likuma 4. panta 1. punktā paredzēto reliģisko pasākumu organizatori šajā pantā minēto informāciju norāda pasākuma organizatoriskajos dokumentos, piemēram, iekšējās kārtības noteikumos, nolikumā, informatīvās norādēs un tamlīdzīgos dokumentos). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 14.janvārī.

 

2.    Marija Golubeva:

 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Trešās pārvaldes Otrā nodaļā 2021.gada 25.februārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32. panta ceturtās daļas (Par šajā likumā valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 19.martā.

 

 

 

3.    Inese Lībiņa-Egnere:

 

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotā (1.rota) 2021.gada 14.martā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc Ceļu satiksmes likuma 16.panta piektās daļas (Latvijā un ārvalstīs iepriekš nereģistrētam vieglajam automobilim, piekabei ar pilnu masu līdz 3500 kilogramiem pirmreizējo valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc tam, kad attiecīgais transportlīdzeklis pirmoreiz reģistrēts Latvijā, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē. Ja pirmreizējā tehniskā apskate veikta atbilstoši šīs daļas pirmajā teikumā noteiktajam, otro valsts tehnisko apskati veic ne vēlāk kā 24 mēnešus pēc pirmās valsts tehniskās apskates, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē. Turpmākās valsts tehniskās apskates veic katru gadu, ievērojot termiņu, kāds norādīts atļaujā piedalīties ceļu satiksmē.) un 71.panta pirmās daļas (Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 30.martā.

 

 

 

4.    Ralfs Nemiro:

 

Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldē 2021.gada 2.februārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc Ceļu satiksmes likuma 57.panta piektās daļas 8.punkta (Par stāvēšanu: brauktuvju krustošanās vietā vai tuvāk par pieciem metriem no šķērsojamās brauktuves malas). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 17.martā.

 

 

 

5.    Igors Pimenovs:

 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Patruļpolicijas pārvaldes Patruļpolicijas bataljona 11.rotā 2021.gada 7.martā pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc Ceļu satiksmes likuma 75.panta otrās daļas  (Par tās prasības neizpildīšanu, kura noteikta ar 301., 319. vai 321. ceļa zīmi). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 23.martā.

 

 

 

6.    Juris Pūce:

 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Trešās pārvaldes Otrā nodaļā 2021.gada 8.februārī pieņemts lēmums par izdarītu pārkāpumu pēc likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 32.panta ceturtās daļas (Par šajā likumā valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā). Piemērots naudas sods. Lēmums stājies spēkā 2021.gada 24.februārī.

 

 

 

     Vēršam uzmanību, ka sniedzamajā informācijā netiek sniegtas ziņas par Saeimas deputātu administratīvajiem pārkāpumiem, kuriem piemēroti sodi saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 19. nodaļu “Administratīvā pārkāpuma procesa īpatnības atsevišķās lietu kategorijās”.

 

 

 

 

Ar cieņu

 

priekšnieces vietnieks                           (paraksts*)                         Juris Melderis

 

 

 

*Šis dokuments ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu.