2011. gada 7. decembrī     Rīgā

Lēmums

 

Par 11. Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu

 

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šā gada 30. novembra sēdē ierosināja un savā 2011. gada 7. decembra sēdē izskatīja 11. Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpuma lietu.

Lietas izskatīšanas gaitā komisija izvērtēja 11. Saeimas deputāta Nikolaja Kabanova rīcību, parakstoties par Satversmes grozījumu ierosināšanu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, un uzklausīja Nikolaja Kabanova viedokli.

Komisija konstatēja, ka 11. Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs, parakstoties par Satversmes grozījumu ierosināšanu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4. pantu.

Pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 179. pantu, komisija nolemj:

Izteikt 11. Saeimas deputātam Nikolajam Kabanovam rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

 

 

Mandātu, ētikas un iesniegumu

komisijas priekšsēdētājs

 

V.Orlovs

 Iesniedzējs norāda, ka deputāts ir pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksu ar šādu rīcību: "2011.gada 3.novembra laikrakstā "Vesti Segodņja Pļus" Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs atzina, ka 2011.gada 1.novembrī bija devies uz Rīgas 80.vidusskolu parakstīties par likumprojektu "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē". Iesniegtie grozījumi paredz noteikt, ka valsts valodas Latvijas Republikā ir latviešu un krievu, tādējādi krievu valodai tiktu piešķirts valsts valodas statuss. Šie grozījumi Latvijas Republikas Satversmē nepārprotami vājinās latviešu valodas pozīcijas, jo šie grozījumi paredz, ka latviešu valoda Latvijas Republikā nebūs vienīgā valsts valoda. Parakstoties par šiem grozījumiem, Nikolajs Kabanovs ir pārkāpis Saeimas deputāta zvērestu, kurš tiek nodots stājoties amatā."