Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija

Laipni lūdzam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas mājas lapā!

Mūsu mājas lapā Jūs varēsiet gūt aktuālu informāciju par - komisijas sēdēm, sēžu materiāliem, sagatavotajiem lēmuma projektiem,  deputātu rotāciju, deputātu ētikas jautājumiem, Saeimā saņemtajiem iesniegumiem un citiem svarīgākajiem jaunumiem.

A A

Komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs otrdien, 13. septembrī, tikās ar Čehijas Republikas parlamenta Senāta Mandātu un parlamentārās imunitātes komisijas deputātiem, kuri darba vizītē ieradušies Latvijā. Šeit  

V.Orlovs iepazīstināja ar komisijas priekšvēsturi, tajā skaitā ar Saeimas deputātu ētikas kodeksa izstrādes procesu.

Kā viens no jautājumiem, ar kuru komisija nodarbojas kopš 11. Saeimas sasaukuma un kurš izpelnīja padziļinātu Čehijas Parlamenta Senāta deputātu uzmanību, bija saistīts ar kolektīvajiem iesniegumiem, sacīja komisijas priekšsēdētājs, kā veiksmīgu piemēru minot kolektīvo iesniegumu par hepatīta C ārstēšanai piešķirto simts procentu valsts kompensāciju.

Sarunā Čehijas Republikas parlamenta deputāti uzaicināja komisiju oficiālā vizītē apmeklēt Čehijas Republiku. Viņi arī pateicās par labi organizēto uzņemšanu.

Pārrunājot aktualitātes, Čehijas Republikas parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Latvijas parlamenta līdz šim paveikto progresu likumdošanas jomā. V.Orlovs apliecināja gatavību dalīties uzkrātajā pieredzē, vadot komisiju.