Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija

Laipni lūdzam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas mājas lapā!

Mūsu mājas lapā Jūs varēsiet gūt aktuālu informāciju par - komisijas sēdēm, sēžu materiāliem, sagatavotajiem lēmuma projektiem,  deputātu rotāciju, deputātu ētikas jautājumiem, Saeimā saņemtajiem iesniegumiem un citiem svarīgākajiem jaunumiem.

A A

 

Latvijas Republikas Saeimas

Sabiedrisko attiecību biroja informācija

par saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada februārī

 

Saņemti iesniegumi:

 

kopskaitā

752

individuālie

647

kolektīvie

94

anonīmie

11

t.sk. svešvalodās

11

t.sk. e-pasts

25

Saņemti iesniegumi pa sadaļām:

 

priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem

236

priekšlikumi likumdošanas jautājumos

104

dažādi jautājumi

412

Sabiedrisko attiecību birojā:


sagatavotas atbildes

4

sniegtas starpatbildes par iesniegumu tālāku virzību un informācija par saņemtajiem iesniegumiem

74

nodoti iesniegumi deputātiem (t.sk. pavairoti)

594

nodoti iesniegumi Saeimas frakcijām (t.sk. pavairoti)

249

nodoti iesniegumi Saeimas komisijām (t.sk. pavairoti)

34

nodoti iesniegumi Saeimas struktūrvienībām

32

pārsūtīti iesniegumi citām iestādēm un organizācijām

5

ievietoti iesniegumi lietā (anonīmi, bez konkrēta satura)

15

Apmeklētāju un informācijas centrā:

 

pieņemti apmeklētāji

67

saņemti iesniegumi

239

saņemti zvani pa informatīvo tālruni 67087321

90

sniegtas atbildes uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

4

 

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas

priekšsēdētājs S.Dolgopolovs

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja L.Rāfelde

 

 

Pārskats par Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja

Apmeklētāju un informācijas centrā saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada februārī

 

 

I. Priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem 236

 

 

Politiskie un ekonomiskie procesi

11

Autore uzskata, ka valdībai jāatkāpjas, ka nedot finanšu līdzekļus Latvijas Radio ir noziegums.

Autori izsaka savu viedokli par lauksaimniecību, demogrāfisko situāciju un nacionālo pašapziņu, kā arī izvirza priekšlikumus situācijas uzlabošanai valstī.

 

Autors atklātā vēstulē izklāsta pārdomas par Ministru prezidenta I.Godmaņa darbu un aicina pavasarī atlaist Saeimu.

 

1

4

 

 

6

Iekšpolitika

20

Autori kritiski vērtē valdošās pozīcijas, Saeimas un Ministru prezidenta I.Godmaņa darbu. Vēstulēs izteikti pārmetumi apvienībai Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, pausts viedoklis, ka Valsts prezidents jāievēlē tautai, kā arī atbalsts V.Dombrovskim.

 

Autors no Kanādas pauž satraukumu, ka netiek atbalstīti Latvijas brīvības cīnītāji un leģionāri.

 

6

 

 

14

Ārpolitika

10

Latvijas-Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrības priekšsēdētājs sašutis, ka valsts institūcijas un amatpersonas nepilda publiski doto solījumu par ekonomiskās sadarbības iespējām.

10

Ekonomika

12

Autori izsaka savu viedokli par situāciju valstī. Vēstulēs pausts atbalsts attīstībai, ražošanai un jaunu darba vietu radīšanai, aicināts mainīt lata politiku, ieviest progresīvo ienākuma nodokli, samazināt lielās algas un nodokļus. Rosināts piešķirt vēlētājiem tiesības ievēlēt pilsētu mērus. Autori atbalsta iedzīvotājus lauku reģionos un aicina novirzīt daļu starptautiskā aizdevuma finanšu līdzekļu lauksaimniecībai (142 paraksti).

 

Rīgas Piena kombināta valdes priekšsēdētājs ierosina izsludināt ārkārtas situāciju piensaimniecībā un aizsargāt vietējo tirgu (pielikumā - 33 piena piegādātāju paraksti).

 

Jaunatnes sociāldemokrātiskās savienības prezidentes atklātajā vēstulē pausts uzskats, ka valdība ir uzsākusi programmas „Latvija bez jauniešiem” īstenošanu.

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja atbalsta Latvijas Ārstu biedrības prezidenta priekšlikumu likvidējamās mazās slimnīcas piedāvāt privatizēšanai par simbolisku cenu ārstiem un personālam.

 

Autori satrauc jautājums, vai valstij aizdoto naudu izmantos lietderīgi ekonomikas sabrukuma novēršanai un patvēruma meklētājiem Latvijā.

 

Jēkabpils pamatskolas skolotāji atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības atklāto vēstuli par situāciju izglītībā un zinātnē. Iesniegumā aicināts krīzes laikā pārtraukt skolu akreditāciju, ievērot likumdošanu darba jomā, kā arī samazināt ministru padomnieku skaitu.

 

7

 

 

 

1

 

1

 

1

 

1

 

 

1

 

 

Saeimas darbs

4

Biedrība „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” pieprasa izskatīt budžeta grozījumus lauksaimniecības atbalstam.

 

Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienības valdes priekšsēdētāja pateicas par Saeimā organizēto forumu „Sievietes uzņēmējdarbības atbalstam” un pauž atbalstu regulārai šādu forumu rīkošanai.

 

Autors uzskata, ka Saeima ir jāatlaiž.

 

1

 

 

2

 

1

Saeimas frakciju darbs

2

Rīgas un visas Latvijas Metropolīts pateicas Zaļo un Zemnieku savienības deputātiem par balsojumu, atbalstot Pareizticīgās baznīcas Kristus Piedzimšanas dienas noteikšanu par brīvdienu.

Autors uzskata, ka tikai Jaunā laika frakcija var mainīt politisko situāciju.

 

1

 

1

Saeimas komisiju darbs

1

Latvijas Muzeju padomes priekšsēdētājs pateicas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai par lēmumu neatbalstīt Ministru kabineta projektu par muzeju apvienošanu.

1

Saeimas deputātu darbs

7

Autori kritiski vērtē deputātu A.Brigmaņa (ZZS), I.Kalniņa (TB/LNNK), A.Ziedones-Kantānes (JL) un R.Paula (TP) darbu, kā arī deputātes S.Kalnietes (PS) balsojumu par pareizticīgo Ziemassvētkiem.

 

Autore izsaka viedokli par deputātu R.Paula (TP) un I.Kalniņa (TB/LNNK) piedalīšanos Latvijas Televīzijas raidījumā „100.pants”.

 

6

 

 

1

Ministru kabineta darbs

126

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Rīgas pilsētas padomes organizācijas priekšsēdētāja un Šķibes pamatskolas pedagogi (26 paraksti) pieprasa pārskatīt finansējumu izglītībai, tostarp profesionālajai izglītībai.

 

Mārupes vidusskolas pedagogi (48 paraksti), Rēzeknes mūzikas un mākslas iestāžu skolotāji pauž satraukumu par situācijas pasliktināšanos izglītībā un prasa aktīvu izglītības un zinātnes ministres rīcību, lai glābtu izglītības sistēmu.

 

E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas kolektīvs atbalsta Gulbenes rajona izglītības darbinieku prasības (55 parakstu kopijas).

 

Liepājas Tūrisma un tekstila skolas darbinieki pauž neizpratni un sašutumu par finansējuma samazinājumu skolai.

 

RTU Liepājas filiāles profesionālās vidusskolas pedagogu kolektīvs (38 paraksti) un Liepājas Vingrošanas sporta skolas kolektīvs (17 paraksti) aicina nesamazināt skolu budžetu.

 

Rēzeknes pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki (213 paraksti), lai uzlabotu pedagogu darba situāciju, prasa nodrošināt Darba likuma normu izpildi, veikt izmaiņas nodokļus sistēmā un pārskatīt pedagogu darba slodzi.

 

Nagļu pagasta bērnu vecāki, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Rēzeknes rajona arodbiedrības organizācija, Jaunstrūžānu pamatskolas skolotāji un skolēnu vecāki (45 paraksti) un Audriņu vidusskolas audzēkņi, vecāki un pedagogi (87 paraksti) iebilst pret finansēšanas modeli „nauda seko skolēnam” un pauž atbalstu mazo skolu saglabāšanai. Rast mazajām lauku skolām labvēlīgu risinājumu aicina Lūznavas pamatskolas (70 paraksti), Odzienas pamatskolas (107 paraksti), Pilskalnes pamatskolas vecāki un darbinieki un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības komitejas priekšsēdētājs.

 

Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālās komitejas priekšsēdētāja un sekretāre, valsts aģentūra A.Upīša memoriālais muzejs iebilst pret plānoto muzeju reorganizāciju.

 

Latvijas Ārstu biedrība vērš uzmanību uz Latvijas Medicīnas bibliotēkas unikālo statusu un aicina pārdomāt valsts iestāžu reorganizācijas plānu.

 

Autori iebilst pret ministriju reorganizāciju. Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja federācijas vārdā neatbalsta Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas apvienošanu.

 

Latvijas Radošo savienību padome, Laikmetīgās kultūras NVO asociācijas biedri atklātā vēstulē un Latvijas Muzeju biedrības valde 111 Latvijas muzeju vārdā, kā arī Latvijas Restauratoru biedrības valdes locekļi (10 paraksti) iebilst pret Kultūras ministrijas apvienošanu ar Izglītības un zinātnes ministriju. Projekta „Pēdas”, domubiedru grupas „Tīri meži” vadītāji un Vides konsultatīvā padome ir pret Vides ministrijas apvienošanu ar kādu citu ministriju.

 

Latvijas virsdiriģenti un diriģenti atklātā vēstulē iebilst pret Latvijas Radio kora iespējamo likvidēšanu, kā arī Kultūras ministrijas apvienošanu ar Izglītības un zinātnes ministriju (173 paraksti).

 

Mūzikas dzīves organizatori un mūziķi (12 paraksti) uzskata, ka nedrīkst apturēt jaunās Rīgas koncertzāles projekta attīstību.

 

Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja izsaka atbalstu I.Purnes kandidatūrai labklājības ministres amatā.

 

Latvijas Pilsētu savienības priekšsēdētāja iesniedz konferences rezolūciju, kurā aicina valdību un Saeimu nodrošināt pašvaldībām iespēju aizņemties un garantēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus simts procentu apmērā.

 

Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētāja atklātā vēstulē vērš uzmanību uz Ministru kabineta pieņemto lēmumu par koku ciršanas maksimāli pieļaujamā apjoma palielināšanu valsts mežos.

 

Jūrmalas ātrās palīdzības dienesta darbinieki (9 paraksti) un pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību Jūrmalas ātrā palīdzība (3 paraksti) iebilst pret plānoto neatliekamās medicīniskās palīdzības staciju apvienošanu.

 

Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Pensionāru savienība un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība iesniedz vienotas prasības valdības krīzes pārvarēšanai un priekšlikumus nodokļu jomā, kā arī aicina atjaunot aizņemšanās iespējas pašvaldībām un radīt jaunas darba vietas.

 

Skrudalienas pamatskolas audzēkņu vecāki un skolotāji (45 paraksti), optimizējot Skrudalienas pamatskolu un Silenes pamatskolu, lūdz neslēgt Skrudalienas pamatskolu. Savukārt Silenes pamatskolas skolēnu vecāki, skolotāji, skolas darbinieki un pagasta iedzīvotāji lūdz jauno skolu veidot uz modernākās Silenes pamatskolas bāzes.

 

Latvijas Olimpiskā komiteja lūdz neattiecināt Ministru kabineta rīkojumu par finanšu nodrošinājuma rezerves fonda veidošanu 10 procentu apmērā uz pašvaldības izglītības iestāžu profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu darba samaksu (2 paraksti).

 

Latvijas Sporta un tūrisma arodbiedrības valdes priekšsēdētājs sporta nozares izdevumu optimizācijai piedāvā noteikt prioritāros sporta veidus, pārskatīt atalgojuma noteikšanas kārtību, kā arī ieviest ar sportu saistītajām personām vienotu apdrošināšanas sistēmu.

 

Kultūras un radošās industrijas izglītības centrs, profesionālās mākslas, mūzikas un horeogrāfijas skolas iestājas par kultūras un radošās industrijas attīstību Kultūras ministrijas pārraudzībā.

Latvijas Psihiatru asociācija pauž satraukumu par Veselības ministrijas plānoto psihiatriskās aprūpes reformēšanu Rīgā.

 

6

 

 

3

 

 

1

 

 

1

 

 

3

 

8

 

 

 

19

 

 

 

3

 

 

1

 

17

 

 

1

 

 

 

1

 

1

 

 

2

 

 

1

 

 

13

 

26

 

 

 

3

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

13

Valsts institūciju darbs

22

Autors un Latvijas Radošo savienību padome izsaka atbalstu Latvijas Radio pastāvēšanai un iesaka apsvērt iespēju ieviest abonentmaksu.

 

Rīgas Kurzemes rajona skolu Bērnu tiesību aizsardzības komisijas aktīvisti lūdz palīdzēt novērst Bērnu tiesību aizsardzības centra pievienošanu Rīgas domes Labklājības departamentam (21 paraksts).

 

Ogres rajona izglītības iestādēs strādājošie pieprasa Saeimai un valdībai nesamazināt finansējumu izglītībai un nodrošināt tās turpmāku attīstību (1167 paraksti).

 

Vairāki nevalstisko organizāciju priekšsēdētāji lūdz īstenot sadarbību ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai izveidotu kvalifikācijas centru.

 

Autors no ASV pieprasa visos latviešu centros un kopienās ārvalstīs izveidot vēlēšanu iecirkņus, lai varētu piedalīties Saeimas 2010.gada vēlēšanās.

 

Latgales Reģionālās pensionāru apvienības priekšsēdētāja nosūta pieņemto rezolūciju, kurā pieprasa atcelt veselības aprūpes reformu un ieviest pensionāru un invalīdu obligāto bezmaksas apdrošināšanu.

 

Latvijas Tūrisma aģentu asociācijas pārstāvji iesniedz priekšlikumus par nozares saglabāšanu un attīstību (8 paraksti).

 

Autori uzskata, ka Ministru kabinets bez Saeimas piekrišanas nelikumīgi ieplūdinājis valsts budžeta līdzekļus privātajā akciju sabiedrībā „Parex banka” un, iespējams, ir notikusi līdzekļu izšķērdēšana.

 

2

 

 

1

 

2

 

 

1

 

6

 

 

1

 

 

8

 

1

Valsts amatpersonu darbs

4

Autori kritiski vērtē Saeimas deputātu, Ministru prezidenta I.Godmaņa un citu valsts amatpersonu darbu, kā arī situāciju valstī.

 

Autore vēršas pie deputāta A.Brigmaņa (ZZS), jo ir neapmierināta ar valsts amatpersonu darbu un situāciju valstī.

 

3

 

 

1

Politisko partiju darbs

4

Autori kritiski vērtē Tautas partiju, apvienību Tēvzemei un Brīvībai/LNNK un vairākas valsts amatpersonas.

 

Autore pauž satraukumu par partijas Jaunais laiks pausto iespēju strādāt kopā ar politisko apvienību Saskaņas Centrs.

 

Autore dalās pārdomās par nepieciešamību latviešiem atbalstīt savu valsti un neatkarību un opozīcijas pienākumu kontrolēt valdību.

 

2

 

1

 

 

1

Nevalstisko organizāciju (NVO) darbs

12

Cēsu rajona Invalīdu biedrība, Cēsu pilsētas Pensionāru biedrība un Cēsu rajona Politiski represēto biedrība aicina valsts pārvaldes darbiniekiem strādāt ar pilnu atdevi sabiedriskā kārtā, algu ieguldot valsts attīstībā (3 paraksti).

 

Sabiedriskās politikas centrs „Providus” uzaicina uz pētījuma Pilsoņu attieksme un gatavība vērsties pret korupciju vēlēšanās prezentāciju.

 

1

 

 

 

11

Eiropas Parlamenta, Saeimas un pašvaldību vēlēšanas

1

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls aicina partiju Sabiedrība citai politikai, veidojot deputātu kandidātu sarakstus pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām, ievērot paritātes principu, sarindojot kandidātus pamīšus pēc dzimuma piederības.

 

1

 

II. Priekšlikumi likumdošanas pilnveidošanas jautājumos 104

 

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija

6

Akciju sabiedrības „Ieguldījumu pārvaldes sabiedrība „LKB krājfondi”” komitejas pārstāvji ierosina, skatot likumprojektu Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, neatjaunot Valsts kases darbību fondēto pensiju shēmā (8 paraksti).

 

Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas Konsultatīvā padome lūdz lemt par finansējuma piešķiršanu bibliotēkai.

 

Smiltenes tehnikuma audzēkņi lūdz rast finanšu līdzekļus sporta zāles celtniecības pabeigšanai (226 paraksti).

 

Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienības valdes priekšsēdētāja prasa atjaunot samazināto pievienotās vērtības likmi tām nozarēm, kurām tā tika piemērota pirms 2009.gada janvāra.

2

 

 

1

 

1

 

 

2

Juridiskā komisija

34

Biedrība „Par tīru Daugavu”, tās valdes loceklis un citi autori nosūta priekšlikumus likumprojektam „Grozījumi Saeimas vēlēšanas likumā”, iesakot nostiprināt vēlētāju tiesības un ievēlēto deputātu pienākumus pret vēlētājiem, kā arī novērst iespēju deputātiem pāriet no partijas uz partiju. Autors par nepieņemamu uzskata plusu un mīnusu likšanu vēlēšanu biļetenos. Latvijas Politiski represēto apvienības valde ierosina mazināt partiju lomu vēlēšanās par 50 procentiem un noteikt kandidātam tiesības kandidēt tikai vienā vēlēšanu apgabalā. Biedrības „Gods, Taisnīgums, Likumība” valdes izpilddirektors aicina Saeimas vēlēšanu likumā precīzi definēt to personu loku, kurām aizliegts kļūt par Saeimas deputātu kandidātiem un kuras nevar tikt ievēlētas Saeimā. „Vēlēšanu reformas biedrības” valdes priekšsēdētājs ierosina Saeimas vēlēšanās vēlēšanu apgabalus sadalīt mazākos, lai deputāts būtu tuvāk vēlētājiem.

 

Rīgas apsaimniekotāju asociācija atbalsta Satiksmes ministrijas iesniegtos grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

 

Talsu rajona un pilsētas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība lūdz izstrādāt un iesniegt Saeimai likumprojektu Par zemes gabala atgriešanu biedrības īpašumā un kompensācijas izmaksāšanu.

 

Rīgas arhibīskaps metropolīts Jānis Pujats lūdz atrast citu definīciju jēdzienam „ģimene” Kriminālprocesa likumā.

 

31

 

 

 

 

 

1

 

 

1

 

 

1

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija

1

Autors ierosina paplašināt 11.novembrī atzīmējamās Lāčplēša dienas nozīmi, nosaucot to par „Lāčplēša dienu – Latvijas karavīru dienu”.

 

1

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija

30

Vecāku padomes priekšsēdētāja no Rīgas aicina neveikt grozījumus Izglītības likumā un nenoteikt maksu pirmsskolas izglītības iestādēs.

 

Latvijas Sporta un tūrisma arodbiedrības valdes priekšsēdētājs iesniedz darbības programmu likumdošanas bāzes pilnveidošanai sporta jomā.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja un Kurzemes pirmsskolas izglītības iestāžu kolektīvi (405 paraksti) lūdz nevirzīt izskatīšanai Saeimā jautājumu par pedagogu statusa atņemšanu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un aicina saglabāt esošo izglītības sistēmu, kad bērni skolas gaitas uzsāk no septiņu gadu vecuma.

 

Kalnezeru katoļu pamatskolas skolotāji un skolēnu vecāki ir gatavi strādāt par mazāku algu, piemērojot koeficientu 0,7, ja skolēnu skaits ir mazāks par 100 (32 paraksti).

 

Rīgas Kinostudijas valdes priekšsēdētājs vēlas saņemt likumprojektu Nacionālais filmu likums un cer uz sadarbību tā izstrādes procesā.

 

Latvijas Restauratoru biedrības valdes locekļi aicina atjaunot Valsts kultūrkapitāla fonda finansējumu (10 paraksti).

 

Bērzgales pagasta priekšsēdētājs un skolu pārstāvji aicina atbalstīt Latgales amatniecības meistaru skolas un Bērzgales pamatskolas pastāvēšanu (6 paraksti).

 

1

 

 

1

 

 

16

 

 

1

 

 

9

 

1

 

 

1

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

1

SIA „Forma Tres” valdes priekšsēdētājs aicina iniciēt likumprojektā Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums normu, kas reglamentētu apsaimniekotāju kompetenci privātmāju ciematos.

1

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija

2

Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētājs lūdz atkārtoti izskatīt jautājumu par elektroenerģijas piegādes nosacījumiem.

 

Degvielas tirgotāju un ražotāju savienības prezidents lūdz izskatīt jautājumu par problēmām Latvijas degvielas tirgū.

 

1

 

 

1

Sociālo un darba lietu komisija

30

Latvijas Ārstu biedrība iepazīstina ar pieņemto lēmumu par darba nespēju veselības traucējumu gadījumā.

 

Latvijas Ārstu biedrības prezidents aicina likvidēt birokrātiju zobārstniecībā un mainīt likumdošanu.

Latvijas Ārstu un zobārstu apvienības valdes priekšsēdētājs no ASV atkārtoti aicina Sabiedrības veselības apakškomisiju risināt jautājumu par Latvijas spermas banku.

 

Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienības valdes priekšsēdētāja pauž satraukumu par izskanējušajiem valdības plāniem ierobežot vecāku pabalstu un uzsver: ja strādājošajiem vecākiem pabalstus samazinās, tiks ignorēts tiesiskās paļāvības princips.

 

Pensionāri un Latgales reģiona iedzīvotāju iniciatīvas grupas pārstāvji aicina atcelt ienākuma nodokli pensijām, rast iespēju pārrēķināt pensijas visiem, kuri priekšlaicīgi pensionējušies, kā arī katru gadu indeksēt visas pensijas (10 paraksti).

 

1

 

2

22

 

 

3

 

 

2

 

 

III. Iesniegumi un sūdzības dažādos jautājumos 412

 

Iesniegumos un sūdzībās biežāk skartie jautājumi:

-          finansiālā palīdzība (7);

-          sociālā aizsardzība (15);

-          NVO darbs (7);

-          informācijas pieprasījumi (30);

-          dažādi jautājumi 155).

 

 

Apmeklētāju pieņemšanā biežāk skartie jautājumi:

-          informācija par Saeimas darbu, Saeimas amatpersonām un struktūrvienībām (19);

-          konsultācijas dažādos jautājumos (16).

 

Pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 biežāk saņemtie jautājumi:

-          informācija par Saeimas amatpersonu un struktūrvienību kontakttālruņiem;

-          Saeimas caurlaižu režīms;

-          iespēja apmeklēt Saeimu.

 

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja L.Rāfelde