Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija

Laipni lūdzam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas mājas lapā!

Mūsu mājas lapā Jūs varēsiet gūt aktuālu informāciju par - komisijas sēdēm, sēžu materiāliem, sagatavotajiem lēmuma projektiem,  deputātu rotāciju, deputātu ētikas jautājumiem, Saeimā saņemtajiem iesniegumiem un citiem svarīgākajiem jaunumiem.

A A

 

Latvijas Republikas Saeimas

Sabiedrisko attiecību biroja informācija

par saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada aprīlī

 

Saņemti iesniegumi:

 

kopskaitā

304

individuālie

272

kolektīvie

25

anonīmie

7

t.sk. svešvalodās

24

t.sk. e-pasts

25

Saņemti iesniegumi pa sadaļām:

 

priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem

81

priekšlikumi likumdošanas jautājumos

41

dažādi jautājumi

182

Sabiedrisko attiecību birojā:

sagatavotas atbildes

30

sniegtas starpatbildes par iesniegumu tālāku virzību un informācija par saņemtajiem iesniegumiem

21

nodoti iesniegumi deputātiem (t.sk. pavairoti)

137

nodoti iesniegumi Saeimas frakcijām (t.sk. pavairoti)

138

nodoti iesniegumi Saeimas komisijām (t.sk. pavairoti)

59

nodoti iesniegumi Saeimas struktūrvienībām

33

pārsūtīti iesniegumi citām iestādēm un organizācijām

3

ievietoti iesniegumi lietā (anonīmi, bez konkrēta satura)

4

Apmeklētāju un informācijas centrā:

 

pieņemti apmeklētāji

155

t.sk. individuālie

70

saņemti iesniegumi

37

saņemti zvani pa informatīvo tālruni 67087321

99

sniegtas atbildes uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

11

Likumā noteikto atbilžu sniegšanas termiņu pārkāpuši:

 

Sabiedrības veselības apakškomisija (17 deputāti)

1

deputāti N.Ušakovs (SC),  P.Hanka (ZZS), J.Sokolovskis (PCTVL)

1

frakcijas JL un PCTVL

1

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas

priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja Lelde Rāfelde

 

 

 

Pārskats par Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja

Apmeklētāju un informācijas centrā saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada aprīlī

 

Tēma

Saņemto iesniegumu skaits

I.Priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem

81

Iekšpolitika, ekonomika

8

Rīdzinieks aicina uzlabot situāciju piena nozarē un atbrīvot no amata zemkopības ministru J.Dūklavu.

 

Autors ierosina krīzes problēmu risināšanai piešķirt cilvēkiem zemi un ilgtermiņa bezprocentu kredītus, lai tie, kuri vēlas, varētu pārcelties uz dzīvi laukos.

 

Autore no Rīgas iesniedz priekšlikumus ekonomikas reanimācijai Latvijā. Viņa ierosina „ķerties klāt” miljonāriem, organizēt ražošanu, pārveidot veselības sistēmu u.c.

 

Pensionārs no Aizkraukles rajona kritizē Tautas partiju un deputātu K.Leiškalnu (TP). Uzskata, ka valstī valda diktatūra, nevis demokrātija.

 

Autors no Vērgales pagasta kritiski vērtē partija Jaunais laiks darbību opozīcijā. Uzskata, ka jāievieš progresīvais ienākumu nodoklis, ir satraukts par situāciju „Parex bankā”.

 

1

 

 

2

 

3

 

 

1

 

 

1

Saeimas darbs

 

4

Pirmās grupas invalīds no Daugavpils pauž nožēlu, ka Saeima 2.lasījumā neatbalstīja LPP/LC priekšlikumus likumprojektam Grozījumi Maksātnespējas likumā.

 

Autors no Taurenes pagasta uzskata, ka krīzes apstākļos jāsamazina Saeimas deputātu skaits no 100 uz 80. Saeimā vairāk jābūt ekonomistiem un juristiem.

 

Autore no Rēzeknes vēlas, lai Saeimas Prezidijs izskata jautājumu un sniedz viņai atbildi par deputātu A.Šlesera (LPP/LC) un V.Buzajeva (PCTVL) uzvedību un rīcību.

 

Autors no Rīgas ir sašutis par daudzu amatpersonu augsto atalgojumu un to, ka deputāti esot visneaizsargātākā cilvēku kategorija valstī. Vēlas saņemt skaidrojumus.

 

1

 

 

1

 

1

 

 

1

Ministru kabineta darbs

18

„Pingvīnu atbalsta biedrības” pārstāvji no Rīgas atklātā vēstulē, solidarizējoties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētajiem protesta pasākumiem, pieprasa apturēt algu samazināšanu izglītības darbiniekiem, kā arī līdz 18.aprīlim sasaukt nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta memoranda padomes sēdi, lai pieņemtu lēmumu par sociālās krīzes novēršanas plāna izstrādi (54 paraksti).

 

Latvijas Biogāzes asociācija un „Zemnieku saeima” aicina apturēt lēmuma ieviešanu par obligātā iepirkuma kvotu piešķiršanu no biogāzes saražotajai elektroenerģijai (2 paraksti).

 

Iniciatīvas grupa atklātā vēstulē aicina noteikt bērnu un jauniešu attīstības jautājumus par galveno valsts politikas prioritāti un veikt ārkārtas pasākumus. Minēti basketbola skolas „Rīga” veiktās aptaujas dati par to, ka gandrīz puse jauniešu pēc skolas beigšanas gatavojas pamest Latviju. Uzaicina deputātus piedalīties diskusijā par šīs problēmas risināšanu (41 paraksts).

 

SIA „Latvijas Energoceltnieks” valdes loceklis lūdz nereorganizēt Viļānu 41.arodvidusskolu, jo šīs skolas audzēkņi būs nepieciešami Latvijas tautsaimniecībai.

 

Autors kritiski izsakās par finanšu ministra E.Repšes (JL) publiski pausto atbalstu vienīgi lielajiem un sekmīgajiem uzņēmumiem. Uzskata, ka pagaidām nav jūtams valsts atbalsts uzņēmējdarbībai.

 

Latvijas Ārstu biedrības prezidents iepazīstina ar Latgales novada rehabilitācijas centra „Rāzna” iesniegumu par valdības lēmumu samazināt finansējumu un ārstējamo pacientu skaitu par 58 procentiem. Aicina saglabāt centra 2008.gada peļņu tā rīcībā.

 

Latvijas Ārstu biedrības valde kategoriski iebilst pret valdības vēlmi samazināt veselības aprūpes finansējumu par 40 procentiem, kas pilnībā izslēgtu iespēju pacientam saņemt kvalitatīvu un savlaicīgu medicīnisko palīdzību.

 

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja aicina papildināt Ministru kabineta noteikumus par sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem ar normu, ka pakalpojumi ir pieejami arī personām vecākām par 62 gadiem, ja tās ir darba ņēmējas. Pievienotas dokumentu kopijas, kas atspoguļo federācijas viedokli.

 

Biedrība „Integrācija sabiedrībai” lūdz atbalstīt notiesāto personu resocializāciju – saglabāt Valsts probācijas dienestu un sociālās rehabilitācijas centra „Ratnieki” finansējumu samazināt tikai par 45 procentiem. Aicina turpināt īstenot uzsākto resocializācijas projektu, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, un izveidot darba grupu fondu līdzekļu turpmākai piesaistīšanai.

 

1

 

 

 

1

 

 

9

 

 

 

1

 

1

 

 

2

 

 

1

 

 

 

1

 

 

1

Valsts institūciju darbs

13

SIA „Valkas meliorācija” valdes priekšsēdētājs iesniedz protestu par VAS „Latvijas Valsts meži” pieņemto lēmumu pārtraukt ceļu un meliorācijas sistēmu būvdarbus.

 

Autors no Rīgas izklāsta faktus par Bauskas novada vakara vidusskolu un lūdz atbalstīt skolas turpmāko pastāvēšanu. Autors uzsver, ka skolā katru gadu ir nokomplektētas klases, skola ir ekonomiska un tās saglabāšanu atbalsta vairāk nekā 1000 iedzīvotāju. Skolas apvienošana ar Bauskas 2.vidusskolu radīs psiholoģiskas, saimnieciskas un finansiālas problēmas.

 

Daugavpilietis uzskata, ka valsts amatpersonas ir negodīgas un vajadzētu mainīt politisko situāciju, kā arī sakārtot ierēdņu algu sistēmu.

 

Latvijas Pedagogu dome iesniedz atklāto vēstuli par Izglītības inovācijas fonda saglabāšanu, jo fonds esot pierādījis savu lietderību praksē.

 

Autors no Aizkraukles rajona ir sašutis par to, ka valsts institūcijas pieļauj kūlas dedzināšanu un aktīvi neiesaistās šīs nodarbes izskaušanā.

 

Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja un atbalstītāji atklātā vēstulē (232 paraksti) pauž viedokli, ka nedrīkst pieļaut uzraksta atjaunošanu uz Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā un valdībai bija jāatbalsta Rīgas mēra Jāņa Birka nostāja šajā jautājumā.

 

1

 

 

8

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

1

Nevalstisko organizāciju (NVO) darbs

37

Sabiedriskās politikas centra „Providus” pētniece iepazīstina ar Rīgā notikušo Eiropas pilsoņu debašu priekšlikumiem par to, kā iedzīvotājiem nodrošināt labklājību nākotnē.

 

Asociācijas „Ģimene” pārstāve aicina deputātus uz sarunu par Eiropas Savienības struktūrfondu pārdali tautsaimniecības un demogrāfiskās situācijas uzlabošanai.

 

Autore Latvijas Vēža apkarošanas biedrības vārdā aicina uz sarunu par dzemdes kakla vēža profilakses nozīmi un atbalstu HPV vakcinācijas iekļaušanai valsts imunizācijas programmā.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja iesniedz arodbiedrības konferences paziņojumu, kurā pausti konkrēti priekšlikumi izglītības sistēmas starpnovadu pārvaldībai. Arodbiedrības priekšsēdētāja aicina, lemjot par šī gada valsts budžeta grozījumiem, ņemt vērā konferences dalībnieku domas.

 

Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons” vērš uzmanību uz vairākiem šķēršļiem, kas liedz pilnībā piedalīties vēlēšanu procesā. Aicina būt politiski atbildīgiem pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

Latvijas Ģeologu savienība lūdz pievērst uzmanību zemes dzīļu ilgtspējīgai apsaimniekošanai, veikt funkciju auditu, daļu no dabas resursa nodokļa novirzīt zemes dzīļu apsaimniekošanai, kā arī atbalstīt nacionāla līmeņa plānošanas dokumentu izstrādi.

 

Ārstu, veselības aprūpes darbinieku, farmaceitu un pacientu nevalstisko organizāciju vārdā aicina nepieļaut finansējuma samazinājumu veselības aprūpei. Lūdz deputātus pieņemt organizāciju pārstāvjus, lai pārrunātu iespējamos risinājumus (79 paraksti).

 

2

 

 

1

 

 

19

 

2

 

 

 

1

 

 

8

 

 

4

Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanas

 

1

Autors iepazīstina ar idejām, kā, atbalstot pensionārus, varētu iegūt lielāku elektorātu pašvaldību vēlēšanās.

 

1

 

 

II. Priekšlikumi likumdošanas pilnveidošanas jautājumos

41

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija

13

Rēzeknes SEZ akciju sabiedrības „Rebir” vadība lūdz atbalstu uzņēmumam valsts galvojuma saņemšanai, kas nepieciešams kā papildu nodrošinājums bankas piešķirtās kredītlīnijas darbības termiņa pagarināšanai un papildu aizdevuma saņemšanai (2 paraksti).

 

Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidents izsaka cerību, ka, lemjot par grozījumiem šī gada valsts budžetā, deputāti paredzēs finansējumu sportistu dalībai 21.Nedzirdīgo olimpiskajās spēlēs.

 

Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja lūdz pārskatīt pievienotās vērtības nodokļa likmi latviešu valodā izdotajām grāmatām, samazinot to uz 5 procentiem.

 

1

 

 

 

11

 

1

Juridiskā komisija

4

Pensionārs no Sērenes pagasta uzskata, ka jāmaina vēlēšanu sistēma tā, lai vēlētājiem būtu tiesības izvēlēties kandidātus no visiem sarakstiem, jo tas būšot demokrātiskāk.

 

4

 

 

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija

 

1

Notiesātais (Daugavgrīvas cietums) uzskata, ka steidzami jāizstrādā un jāpieņem jauns Amnestijas likums, jo ieslodzījumu vietas esot pārpildītas. Likumā jāparedz soda termiņa samazināšana.

 

1

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija

7

Latgales reģiona pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji, skolotāji un bērnu vecāki (421 paraksts) un Viļānu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes 120 vecāki aptaujas vēstulēs izsaka iebildumus pret sešgadīgo bērnu mācību uzsākšanu 1.klasē. Savukārt Latgales reģiona pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji (383 paraksti) lūdz nevirzīt izskatīšanai jautājumu par pirmsskolas pedagogu statusa atņemšanu.

 

Privāto augstskolu asociācijas priekšsēdētājs iesniedz priekšlikumus likumprojektam Augstākās izglītības likums un vēlas piedalīties atbildīgās komisijas sēdē.

 

Rēzeknes SEZ akciju sabiedrības „Rebir” valdes priekšsēdētājs iesniedz konkrētus priekšlikumus izmaiņām izglītības sistēmā, piemēram, plānot izglītību balstoties uz uzņēmumu pieprasījumu, popularizēt arodizglītību un palielināt tehnisko speciālistu sagatavošanu.

 

 

3

 

 

 

2

 

 

2

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija

13

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs izsaka degvielas tirgotāju viedokli, ka komersantiem pēc normatīvo aktu grozījumiem nepieciešams vismaz deviņu mēnešu periods, lai uzņēmējdarbības vidē adoptētu jaunās prasības biodegvielas obligātajai piejaukšanai degvielai.

 

SIA „S.Motors” direktore izsaka iebildumus pret grozījumiem Autopārvadājumu likuma 1.panta 23.punktā. Uzskata, ka grozījumi ir pretrunā ar pasažieru interesēm.

 

Latvijas Darba devēju konfederācija vērš Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas uzmanību uz valsts kapitālsabiedrību pārvaldes institūciju locekļu atalgojuma sistēmu un ka augsti kvalificēti speciālisti „aizplūdīs” uz privātajiem uzņēmumiem.

 

1

 

 

11

 

 

1

Sociālo un darba lietu komisija

 

3

Rēzeknes SEZ akciju sabiedrības „Rebir” valdes priekšsēdētājs uzskata, ka nepieciešams grozīt Darba likumu, paredzot stingrākus nosacījumus darba ņēmējiem un pagarinot atlaišanas pabalsta izmaksāšanas laiku līdz vienam mēnesim.

 

Rēzeknes SEZ akciju sabiedrības „Rebir” valdes priekšsēdētājs ierosina bezdarbniekus, kuri ilgstoši nemeklē vai neatrod jaunu darbu, ļaut nodarbināt pie bijušā darba devēja uz nepilnu slodzi bez papildu atlīdzības.

 

Rīdzinieks ierosina veikt tādus grozījumus Latvijas normatīvajos aktos, lai bērnu veselību noteiktu par prioritāti valstī un bērnu ārstēšanai, kuri slimo ar retām slimībām, finansējumu piešķirtu 100 procentu apmērā.

 

1

 

 

1

 

 

 

1

 

III. Iesniegumi un sūdzības dažādos jautājumos

182

 

Iesniegumos un sūdzībās biežāk skartie jautājumi:

-          NVO darbs (19);

-          likumā noteikto atbilžu sniegšanas termiņu pārkāpumi (18);

-          finansiālā palīdzība (16);

-          tiesību aizsardzība un likumības nodrošināšana (14);

-          informācijas pieprasījumi (11);

-          veselības aizsardzība (10).

 

 

Apmeklētāju pieņemšanā biežāk skartie jautājumi:

-          informācija par Saeimas darbu, Saeimas amatpersonām un struktūrvienībām (20);

-          konsultācijas dažādos jautājumos (13);

-          informācija par citām institūcijām (8).

 

Pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 biežāk saņemtie jautājumi:

-          informācija par Saeimas amatpersonu un struktūrvienību kontakttālruņiem (43);

-          informācija par Saeimas darbu (16);

-          konsultācijas dažādos jautājumos (7).

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja Lelde Rāfelde