Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija

Laipni lūdzam Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas mājas lapā!

Mūsu mājas lapā Jūs varēsiet gūt aktuālu informāciju par - komisijas sēdēm, sēžu materiāliem, sagatavotajiem lēmuma projektiem,  deputātu rotāciju, deputātu ētikas jautājumiem, Saeimā saņemtajiem iesniegumiem un citiem svarīgākajiem jaunumiem.

A A

 

Latvijas Republikas Saeimas

Sabiedrisko attiecību biroja informācija

par saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada martā

 

Saņemti iesniegumi:

 

kopskaitā

426

individuālie

274

kolektīvie

144

anonīmie

9

t.sk. svešvalodās

22

t.sk. e-pasts

56

Saņemti iesniegumi pa sadaļām:

 

priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem

172

priekšlikumi likumdošanas jautājumos

78

dažādi jautājumi

176

Sabiedrisko attiecību birojā:

sagatavotas atbildes

6

sniegtas starpatbildes par iesniegumu tālāku virzību un informācija par saņemtajiem iesniegumiem

38

nodoti iesniegumi deputātiem (t.sk. pavairoti)

337

nodoti iesniegumi Saeimas frakcijām (t.sk. pavairoti)

166

nodoti iesniegumi Saeimas komisijām (t.sk. pavairoti)

34

nodoti iesniegumi Saeimas struktūrvienībām

38

pārsūtīti iesniegumi citām iestādēm un organizācijām

3

ievietoti iesniegumi lietā (anonīmi, bez konkrēta satura)

7

Apmeklētāju un informācijas centrā:

 

pieņemti apmeklētāji

97

saņemti iesniegumi

42

saņemti zvani pa informatīvo tālruni 67087321

130

sniegtas atbildes uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

3

Likumā noteikto atbilžu sniegšanas termiņu pārkāpuši:

 

deputāts J. Lagzdiņš (TP)

3

deputāti I.Circene (JL), A.Barča (TP), P.Hanka (ZZS), A.Štokenbergs

1

Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas

priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja Lelde Rāfelde

 

 

Pārskats par Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja

Apmeklētāju un informācijas centrā saņemtajiem iesniegumiem

2009.gada martā

 

Tēma

Saņemto iesniegumu skaits

I.Priekšlikumi un atsauksmes par politiskajiem un ekonomiskajiem procesiem

172

Iekšpolitika, ekonomika

39

Autore no Liepupes pagasta pauž neapmierinātību ar pašreizējo situāciju valstī un aicina samazināt deputātu algas.


Autors, vēršoties pie Valsts prezidenta, pieprasa atlaist Saeimu.


Pieci Latvijas profesori atbalsta Ministru prezidenta kandidātu V.Dombrovski un sniedz konkrētus priekšlikumus krīzes pārvarēšanai.

 

Autori no Valkas un Aizkraukles rajona jautā, kad ieviesīs progresīvo ienākuma nodokli, un izsaka pārmetumus par valsts līdzekļu izlaupīšanu. Tiek jautāts vai ir pamatota pensiju aplikšana ar nodokli.


Daugavpils sabiedriskā organizācijas „Pilsētas attīstības kustība” pārstāvji (8 paraksti) vēršas pie deputātiem, aicinot nekavējoties veikt kompleksus pasākumus Latvijas tautas glābšanai, pazemināt pievienotās vērtības nodokli, nepaaugstināt maksu par medicīnas pakalpojumiem un pievērst uzmanību izglītībai.


Autors (e-pasts) atklātā vēstulē iesniedz priekšlikumus krīzes pārvarēšanai, piemēram, ieviest progresīvo ienākuma nodokli, brīvprātīgi iesaistīt valsts iedzīvotājus valsts attīstīšanā, izsniedzot viņiem valsts vērtspapīrus pret aizdevumu u.c.

 

Autore no Valkas pārmet algu samazināšanu latviešu tautai, nedomājot par nākotni. Viņa jautā, kā lai izdzīvo ģimene, kurā ir trīs bērni, kredīts un strādā vairs tikai viens ģimenes loceklis, bet pārējie darbu nevar atrast jau vairākus mēnešus.

 

Autore no Bērzaunes pagasta dalās pārdomās par ekonomisko krīzi un valsts nodokļu politiku.

 

Autore no Zviedrijas aicina likumdevēja darba kārtība iekļaut jautājumu par nabadzības apkarošanu kā prioritāti un atbalstīt projektu „Pabarosim bērnus”.

 

Jūrmalnieks ierosina izziņot valstī ārkārtas situāciju, samazināt algas visu līmeņu valsts amatpersonām, ieviest bezbērnu nodokli un progresīvo ienākuma nodokli u.c. priekšlikumi.

 

1

 

1

 

1

 

 

2

 

 

1

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

29

 

1

Ārpolitika

1

Rīdzinieks uzskata, ka Krievija iekaroja Latviju, nevis atbrīvoja no fašisma. Turklāt Krievija visos laikos esot pakļāvusi dažādas tautas un iznīcinājusi nepadevīgās.

 

1

 

 

Saeimas darbs

 

8

Rīdzinieki velta kritiskus vārdus Saeimai un vairākiem deputātiem. Uzskata, ka šī Saeima iznīcinājusi latviešus un ir jāveic deokupācija.

 

Pensionārs no Sērenes pagasta ir sašutis par apturēto pensiju indeksāciju un uzskata, ka tas parāda deputātu nostāju pret tautu.

1

 

 

2

 

Autors no Smiltenes izsaka atzinību frakcijai Jaunais laiks, kritizē I.Godmani (LPP/LC) un A.Šleseru (LPP/LC).

 

1

 

Autors no Valkas rajona ir sašutis par deputātu uzvedību Saeimas sēžu laikā, kā arī sūdzas par deputātu neatbildēšanu uz iesniegumiem.


Ieslodzītā persona izsaka atbalstu deputātes S.Āboltiņas (JL) vēlmei palīdzēt savai valstij un tautai.


Rīdzinieks sašutis par deputātes S.Kalnietes (PS) nostājas maiņu jautājumā par Saeimas atlaišanu.


Autors no Kanādas nosoda deputātus par atturēšanos balsojumā par nacionālā pretošanās dalībnieka statusa piešķiršanu leģionāriem.

 

1

 

1

 

1

 

1

 

 

Ministru kabineta darbs

42

Liepājas pirmskolas izglītības iestādes darbinieki (16 paraksti) un Ventspils rajona pirmsskolas izglītības iestāžu vadītāji (5 paraksti) aicina saglabāt pirmskolas izglītības sistēmu un valstij iesaistīties tās finansēšanā. Talsu rajona pirmskolas iestāžu pedagogi un darbinieki (417 paraksti) iesniedz atklātu vēstuli ar prasību valstij uzņemties atbildību par izglītības sistēmu un aicina noraidīt priekšlikumu par pedagoga statusa noņemšanu pirmskolas izglītības iestāžu skolotājiem.


Madonas rajona Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība atklātā vēstulē prasa valdībai veikt virkni pasākumu izglītības sistēmas saglabāšanai un finansēšanas sakārtošanai.

 

Vakara vidusskolu direktori atklātā vēstulē uzskata, ka optimizācijas gaitā nav jāapvieno vakara vidusskolas ar vidusskolām, jo vakara vidusskolas jau tā līdzekļus izlieto ekonomiski.

 

Balvu rajona iedzīvotāji (36 paraksti) un biedrības „Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienība” valdes priekšsēdētāja aicina saglabāt Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministriju.


Biedrības „Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienība” valdes priekšsēdētāja aicina, veidojot jauno valdību, ievērot dzimumu līdzvērtīgu pārstāvniecību un par labklājības ministri nominēt I.Purni.


Rīdziniece domubiedru grupas vārdā iesaka izvirzīt kultūras ministra amatam J.Karlsonu.

Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs iesniedz priekšlikumus valdības deklarācijai, aicinot mazināt birokrātiju, palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru siltumenerģijas ražošanā un būvniecībā, kā arī veicināt meža nozares konkurētspēju (2 paraksti).


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas ģenerāldirektors iesniedz asociācijas priekšlikumus iekļaušanai valdības deklarācijā.


Rīdziniece aicina neapstiprināt jauno valdību un vairākus ministrus.

 

Cēsu Veselības aprūpes centra psihiatrs norāda uz problēmām ārstu darbā saistībā ar administratīvo aktu izdošanu.

 

Priekules iedzīvotāji (3 paraksti) kritiski izsakās par veselības ministru I.Eglīti, neatbalsta māsterplāna izpildīšanu un aicina pārskatīt VOAVA funkcijas.

 

Novadu slimnīcu apvienības valdes priekšsēdētājs 13 pašvaldību un 13 novadu slimnīcu vārdā lūdz atcelt Ministru kabineta lēmumu par 13 mazo slimnīcu slēgšanu.

 

Sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju direktoru asociācija lūdz izvērtēt ieguvumus un riskus, pārveidojot valsts sociālās aprūpes centrus par valsts kapitālsabiedrībām (20 paraksti).

 

 

Autore (e-pasts) ir sašutusi par ierosinājumu samazināt pabalstus ģimenēm ar bērniem. Ierosina visām atbildīgajām amatpersonām samazināt algas līdz 300 latiem.

 

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs aicina saglabāt un turpināt attīstīt Nacionālo bruņoto spēku sauszemes spēku orķestri.

 

7

 

 

 

1

 

 

1

 

10

 

 

1

 

1

 

5

 

1

 

1

 

1

 

1

 

 

9

 

 

1

 

 

1

 

 

1

 

 

Citu valsts institūciju un amatpersonu darbs

6

Autors no Vērgales pagasta izsaka viedokli par administratīvi teritoriālo reformu un par valsts institūciju pārcelšanu uz reģioniem.

 

Latvijas Ārstu biedrības prezidents uzskata, ka VOAVA strādā pavirši un atkārtoti aicina Veselības ministriju likvidēt minēto iestādi un pašai izstrādāt veselības politiku.

 

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs pieprasa apturēt steigā uzsākto Sabiedrisko pakalpojumu regulatora un Valsts ieņēmumu dienesta reģionālo iestāžu reorganizēšanu un likvidēšanu.

 

1

 

 

2

 

 

1

Liepājnieks aicina apturēt balsojumu par KNAB vadītāju, jo tas nebūtu likumīgs, un konsultēties ar Tiesībsargu.

 

Rēzekniete kritiski vērtē bijušā satiksmes ministra A.Šlesera (LPP/LC) publiskos izteikumus. Autore uzskata tos par atklātiem draudiem sabiedrībai un lūdz Saeimas viedokli.

 

1

 

 

1

Nevalstisko organizāciju (NVO) darbs

76

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja iepazīstina ar federācijas valdes lēmumu atbalstīt Labklājības ministrijas izstrādātos kritērijus pensiju piegādei mājās un aicina tos papildināt ar lauku apvidos dzīvojošajiem pensionāriem. Ierosina atbalstīt pensionārus atvērt kontus bankās vai pasta norēķina sistēmā.

 

Latvijas Piensaimnieku Centrālā savienība uzskata, ka Eiropas lauksaimniecības vadības garantijas fonda projektiem avansa maksājums ir nepieciešams priekšnosacījums, kā arī lūdz sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem.

 

LR Pilsoņu Kongresa dalībnieki iepazīstina ar organizācijas paziņojumu „Par tā dēvētās Latvijas Republikas valdības veiktajiem ārējiem aizņēmumiem kopsummā 7,5 miljardu eiro apmērā un visiem turpmāk iespējamajiem aizņēmumiem Latvijas tautas vārdā” (5 paraksti).

1

 

 

 

1

 

 

 

74

 

 

 

 

II. Priekšlikumi likumdošanas pilnveidošanas jautājumos

78

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija

25

Latvijas Ārstu biedrības prezidents aicina sabalansēt veselības budžetu, palielinot akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem par 24 procentiem un tabakai par 105 procentiem.


Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība lūdz nepaaugstināt akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem, kā arī aicina rast iespēju tikties ar deputātiem (4 paraksti).

 

Rīdzinieks atkārtoti rosina ieviest progresīvo ienākuma nodokli. Viņam pievienojas Vērgales pagasta iedzīvotājs, kurš arī aicina noteikt „griestus” ierēdņu algām, kā arī interesējas par Parex bankā ieguldītajiem līdzekļiem.

 

Latvijas Politiski represēto apvienība lūdz iedalīt līdzekļus, lai turpinātu memoriāla „Vēstures taktīla” pie Okupācijas muzeja izstrādes darbus.

 

3

 

14

 

 

2

 

 

6

Juridiskā komisija

10

Autors iniciatīvas grupas vārdā aicina mainīt Saeimas vēlēšanu sistēmu uz vienmandātu sistēmu.


Autors iesniedz priekšlikumus grozījumiem Satversmē par Saeimas atlaišanu.


Rīdzinieks aicina atkārtoti iniciēt Saeimā jautājumu par čekas maisu atvēršanu, publicējot aģentu un rezidentu uzskaites kartītes preses izdevumos.

 

Jēkabpiliete aicina grozīt Civilprocesa likumu, nosakot saprātīgu valsts nodevas likmi par advokāta pakalpojumiem.

 

Ludzas iedzīvotājs aicina pārskatīt Kriminālprocesa likumu, svītrojot no tā teksta vārdus „varbūt” un „droši vien”.

 

Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības valdes priekšsēdētāja atkārtoti aicina Saeimu lemt par nekustamā īpašuma nodošanu biedrībai.

 

1

 

1

4

 

 

1

 

1

 

 

2

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija

 

1

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs ierosina paredzēt valsts dotācijas latgaliski raidošo un rakstošo mediju attīstībai, izveidot TV un radio raidījumus par Latgales kultūru un valodu, nodrošināt raidījumus latgaliski proporcionāli Latvijas pilsoņu skaita sadalījumam pēc dzimtās valodas.

 

1

Izglītības, kultūras un zinātnes komisija

13

Ventspils, Balvu (51 paraksts), Madonas (16 paraksti), Jēkabpils (21 paraksts) pilsētu pirmskolas izglītības iestāžu darbinieki un Jēkabpils pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes arodbiedrības biedri (6 paraksti) aicina nenoņemt pedagoga statusu pirmskolas izglītības iestāžu skolotājiem un nodrošināt pašvaldības ar nepieciešamo finansējumu, kā arī prasa sakārtot atalgojuma sistēmu valsts amatpersonām.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības Saldus rajona padomes priekšsēdētāja lūdz izvērtēt lauku skolēnu izglītības pieejamības iespējas, finansējuma nodrošinājumu, nepieļaut audzēkņu skaita samazināšanos un citu jautājumu risināšanu. Brīdina par streika iespējamību.

 

Vairāku profesionālo skolu vārdā pieprasa risināt jautājumus par skolu pastāvēšanu šajā ekonomiskajā situācijā, kā arī palielināt skolu skaitu ārpus Rīgas.

 

Latvijas Skolotāju savienības pārstāvis ierosina izveidot profesionālu Latviešu karavīru nemateriālās kultūras mantojuma kolektīvu.

 

10

 

 

 

 

1

 

1

 

 

1

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija

13

SIA „TildeS” valdes priekšsēdētājs lūdz taisnīgi atrisināt izveidojušās pretrunas Aizsargjoslu likuma 36.panta trešajā daļā, kas pasliktina nomnieku tiesisko stāvokli.

 

Autors no Bauskas lūdz grozīt Aizsargjoslu likumu, kas dotu iespēju atjaunot ēku uz vecajiem pamatiem.

 

Autotransporta nozares pārstāvji piedāvā konkrētus priekšlikumus starptautisko automobiļu kravu pārvadājumu atbalstam (4 paraksti).

 

Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības priekšsēdētājs un pārstāvji (56 paraksti) un Latvijas arodbiedrība „Enerģija” priekšsēdētāja lūdz atcelt likuma Par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām un kapitāldaļām grozījumus par valdes locekļu atlīdzību un neveikt arī turpmākus grozījumus šajā likumā, kas var izraisīt negatīvas sekas.

2

 

 

1

 

7

 

 

3

 

 

 

Sociālo un darba lietu komisija

 

16

Latvijas psihologu NVO (4 paraksti) aicina pieņemt vienotu Psihologu likumu, kas attiektos uz visiem Latvijas psihologiem. Viedoklim pievienojās arī Latvijas Universitātes pasniedzēja, kas aicina likumā noteikt, ka ir viena kopīga Psihologu sertificēšanas padome.


Resursu centrs sievietēm „Marta” pieprasa, lai Latvijas sociālās apdrošināšanas institūcijas ieskaitītu sieviešu karadienestu apdrošināšanas stāžā un pārtrauktu diskrimināciju pēc dzimuma.


Lauku psihiatru biedrības prezidente izklāsta problēmas saistībā ar Ministru kabineta noteikumiem „Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība” 1.1. punkta normu atbilstību citām tiesību normām.


Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietniece lūdz komisiju pievērst uzmanību likuma Par valsts pensijām pārejas noteikumu 16.punkta 12.apakšpunkta normas piemērošanai un rast iespēju atcelt šo normu.

12

 

 

2

 

1

 

 

1

 

 

III. Iesniegumi un sūdzības dažādos jautājumos

176

 

Iesniegumos un sūdzībās biežāk skartie jautājumi:

-          uzņēmējdarbība (27);

-          NVO darbs (15);

-          bankas un finanses (14);

-          valsts pārvaldes iestāžu un amatpersonu darbs (11).

 

 

Apmeklētāju pieņemšanā biežāk skartie jautājumi:

-          informācija par Saeimas darbu, Saeimas amatpersonām un struktūrvienībām (28);

-          konsultācijas dažādos jautājumos (9).

 

Pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 biežāk saņemtie jautājumi:

-          informācija par Saeimas amatpersonu un struktūrvienību kontakttālruņiem (59);

-          Saeimas caurlaižu režīms (10);

-          informācija par Saeimas darbu (30).

 

Sabiedrisko attiecību biroja

vadītāja Lelde Rāfelde